5 pokarmów, których powinni unikać pacjenci z reumatoidalnym zapaleniem stawów

4631

Najwyższy czas pozbyć się nawyków picia porannej kawy zagryzanej pączkiem. Wyprubuj choco lite Badania wykazują, że jedzenie niektórych pokarmów- takich jak słodycze i napoje kawowe- może zaostrzać objawy reumatoidalnego zapalenia stawów. Istnieje wiele leków na tę chorobę, ale warto zwrócić uwagę na prostsze sposoby pozbycia się bólu, takie jak zmiana diety. Pomimo że wyniki badania nie są wiążące, wielu lekarzy zaleca wykluczenie z diety pożywienia, które wywołuje symptomy choroby, aby przekonać się, czy to pomoże stawom. „ Na chwilę obecną nie ma ustalonej diety dla ludzi cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów, ale są osoby, które są wrażliwe na przyjmowane jedzenie,” mówi Clemet Michet, reumatolog i profesor w klinice Mayo. Pacjenci mogą mieć zróżnicowaną tolerancję na rozmaite pokarmy, więc nie jest możliwe opracowanie uniwersalnej diety. Poniżej znajduje się jednak lista pięciu najpopularniejszych składników, które pogarszają objawy choroby.

Wypróbuj zamienniki mąki Objawy choroby mogą się zaostrzać pod wpływem pewnych protein zawartych w produktach mącznych. Niektórzy pacjenci, którzy nie tolerują mleka, wytwarzają przeciwciała przeciwko proteinom mleka, stwierdził Dr Michet. Ciało wytwarza te przeciwciała, aby chronić się przed jego zdaniem szkodliwą substancją, ale atakują one także inne części ciała. Spróbuj zrezygnować z produktów mącznych w swojej diecie i zobacz,jakie przyniesie to rezultaty. „ Wypróbuj soję, ryż  albo mleko migdałowe, jako zamiennki,” mówi Ulka Agarwal, lekarz wojskowy i kierownik badań „komitetu lekarzy do spraw odpowiedzialnej medycyny”, który poleca dietę wegańską. WIĘCEJ o wegetarianizmie.

Zmniejsz ilość przyjmowanego mięsa Przejście na wegetarianizm często wpływa korzystnie na pacjentów cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów. Spożycie mięso wiąże się z większą ilością tłuszczu i kalorii, które są elementami niezdrowej diety. Tłuszcze zawarte w mięsie są łatwo spalane do związków zapalnych, mówi Michet. Ich produkcja jest dobra w pewnych sytuacjach- na przykład kiedy walczysz z infekcją- ale mogą także powodować bolesne stany zapalne i obrzęk stawów. Zamiast więc jeść tylko mięso, zastąp je od czasu do czasu fasolą, soczewicą i soją, mówi Dr Agarwal.

Unikaj glutenu Badania pokazuję, że wiele osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, ma problemy także z trzewiami, które są wywołane przez gluten. To proteina znajdująca się w pszenicy i innych zbożach, które mają ciągnąca się strukturę. W przypadku choroby trzewi, spożycie glutenu powoduje reakcję obronną w jelicie cienkim, która może spowodować wzdęcia i biegunkę. U niektórych osób, ta reakcja obejmuje także stawy, pogarszając tym samym objawy zapalenia stawów. 41% osób cierpiących na tę chorobę zareagowało pozytywnie na dietę pozbawioną glutenu, według badania opublikowanego w Oksfordzkim dzienniku reumatologii. Jednak zanim wypróbujesz tę dietę, sprawdź, czy cierpisz na chorobę trzewi, sugeruje Michet.

Porzuć oczyszczony cukier i słodycze Podczas gdy pewne węglowodany są niezbędną częścią naszej, diety, cukier oczyszczony i słodycze do nich nie należą, pomimo że są takie smaczne. Cukry oczyszczone, takie jak syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, to puste kalorie, pozbawione jakichkolwiek zawartości odżywczych. „To trucizna sama w sobie”, mówi doktor Robert Lustig, endokrynolog i profesor na uniwersytecie w Kalifornii, San Francisco. Jesli masz problemy żeby nie schudnąć kup Bentolit. Ograniczenie ilości przyjmowanych cukrów jest tym bardziej istotne dla ludzi z reumatoidalnym zapaleniem stawów, ponieważ ich organizm ma trudności z rozkładaniem słodyczy. Ryzyko choroby krążenia jest także wysokie dla pacjentów cierpiących na zapalenie stawów, a kontrola ciśnienia powietrza i cholesterolu jest konieczna. Mary Poppins nie miała racji mówi Dr Lustig : „Już tylko łyżeczka cukru podwyższa ciśnienie.”

Nie pij kawy ani innych napoi kawowych Ameryką rządzi kofeina: Ponad 150 milionów ludzi pije kawę, a przeciętna konsumpcja to ponad 3 filiżanki dziennie, według NCA (  międzynarodowe stowarzyszenie kawy). Efekty zdrowotne kawy są kontrowersyjne. Wiele badań osiąga sprzeczne wyniki. Jednakże picie kawy jest powiązane z rozwojem pewnego typu zapalenia stawów. Warto jednak odmówić sobie czasem filiżanki kawy w ramach własnego eksperymentu. Jesli chcesz poczytać o Artretyźmie kolana kliknij


Warning: A non-numeric value encountered in /home/nieznisz/domains/niezniszczalnestawy.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326