7 symptomów artretyzmu kolana

9858

Artretyzm kolana

Istnieją trzy główne rodzaje artretyzmu, które występują w kolanie. Najbardziej powszechny jest choroba zwyrodnieniowa stawów, przewlekła choroba, która ściera chrząstkę stawową. Najczęściej występuje u osób w średnim wieku. Artretyzm reumatoidalny to choroba, która może zaatakować w każdym wieku. Kiedy artretyzm pojawia się po urazie kolan, nazywa się post-traumatycznym artretyzmem. Może wystąpić lata po zerwaniu łąkotki, urazie więzadła albo złamaniu kolana. Niektóre rodzaje artretyzmu powodują zmęczenie.

Artrovex – Co to jest? Jak działa na stawy? Gdzie można kupić ten krem?

 Stopniowy wzrost bólu

Artretyzm może zacząć się nagle, ale raczej rozwija się powoli. Najpierw możesz poczuć ból rano albo po okresie małej aktywności. Kolana mogą boleć, kiedy wchodzisz po schodach, wstajesz albo klękasz. Nawet spacer może powodować ból. W niektórych przypadkach możesz odczuwać ból po prostu siedząc. Niektórzy pacjenci twierdzą, że wilgotna pogoda, a także jakakolwiek zmiana pogody, przynosi ból. Ból, który nie daje Ci spać, może być symptomem choroby zwyrodnieniowej stawów. W doraźnym zmniejszeniu bólu możesz stosować żel Flekosteel który łagodzi ból jednak kiedy jest on zbyt uciążliwy udaj się do lekarza.

Obrzęk lub nadmierna czułość

Artretyzm może powodować czasowe zaczerwienienie. Przyczyną może być powstawanie ostróg albo dodatkowych płynów w kolanie. Obrzęk może się nasilać po długim braku aktywności, na przykład po przebudzeniu. Skóra na kolanie może być czerwona albo być ciepła w dotyku.

Zniekształcenie i blokada Po czasie, mięśnie w kolanie mogą się osłabiać a struktura stawowa staje się niestabilna. To może powodować zniekształcenie kolana. Czasami też powstaje niemożność zgięcia kolana. Te symptomy mogą się pojawiać i znikać, bez wyraźnej przyczyny.

Odgłos pękania Możesz poczuć zgrzytanie w kolanach podczas ruchu. Możesz nawet usłyszeć odgłos pękania. Te objawy mogą się pojawić ponieważ straciłeś chrząstkę, która wygładza poczucie ruchu. Jeśli masz artretyzm, te odgłosy i zgrzytanie są wynikiem ostróg ocierających się o siebie w trakcie ruchu stawów.

Słaby zakres ruchów Artretyzm może utrudniać stawom kolanowym ślizganie tak jak powinny, czyniąc uprzednio proste ruchy trudnymi lub niemożliwymi. Najłatwiej zauważyć ograniczony zakres ruchów, kiedy wchodzisz po schodach lub ćwiczysz. Zwyrodnieniowe zapalenie stawów raz za razem wyciera chrząstkę. W miarę pogorszenia się choroby, stawy nie mogą prawidłowo funkcjonować i coraz trudniej wykonywać proste codzienne czynności. Wraz z upływem czasu, może być Ci ciężko chodzić bez pomocy laski czy balkonika.

Utrata przestrzeni stawowej Rentgen kolan to doskonałe narzędzie diagnostyczne, ponieważ pokazuje utratę przestrzeni stawowej odpowiedzialnej za niepokojące dźwięki i słaby zasięg ruchu. Miejsce, które normalnie zapewnia swobodę ruchu, tracimy z powodu ostróg i innych ostrych powierzchni na końcach kości. Ostrogi są objawem choroby zwyrodnieniowej stawów.

Zniekształcenie kolana W miarę jak artretyzm się pogłębia, możesz zacząć zauważać zmiany w wyglądzie kolan. Mogą się zapadać, gdyż mięśnie dookoła kolan są osłabione. Kolana mogą zwrócić się w swoją stronę. Mogą także wyginać się na zewnątrz, Zniekształcenie kolan może myć ledwo zauważalne do poważnych zmian w wyglądzie kończyny.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/nieznisz/domains/niezniszczalnestawy.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326