Ból kolan to częsta dolegliwość, która ma wiele przyczyn, od poważnych urazów do powikłań pochorobowych. Ból może obejmować określony obszar kolan albo rozchodzić się w całym kolanie. Bólowi kolan często towarzyszą problemy z poruszaniem się. Szczegółowe badanie na ogół pozwala postawić prawidłową diagnozę. Leczenie zależy od przyczyny bólu. Na bóle kolan polecamy stosować suplementy z glukozaminą oraz wyciągem Bosweeila Serrata np. www.Flexin500.pl

Dlaczego Glukozamina?

Badania:

Mgr. Florent Richy, epidemiolog z Uniwersytetu w Liege (Belgia) ocenił 15 badań dot. zapalenia kości i stawów (OA) kolana. Połączone badania reprezentowało 1775 wolontariuszy, 1020 zażywających glukozaminę i 755 biorących chondroitynę. Po około dwóch tygodniach suplementacji, uczestnicy zaczęli doświadczać złagodzenia bólu stawów i zwiększenie ich elastyczności. Okazało się, że dawka co najmniej 1500 mg glukozaminy dziennie przez co najmniej trzy lata była najbardziej efektywna w hamowaniu procesu degeneracyjnego. W większości badań zakres dawkowania chondroityny wynosił 800 mg do 1200 mg dziennie, zwykle w dawkach podzielonych.

Glukozamina i chondroityna są składnikami chrząstki stawowej. Chrząstka działa jak poduszka, amortyzator stawu. Glukozamina stymuluje tworzenie i naprawę chrząstki, podczas gdy chondroityna wspomaga absorbcję płynu, czyniąc ją bardziej elastyczną. Choroba zwyrodnieniowa stawów (OA) jest chorobą spowodowaną zużyciem stawów, które wiąże się z degeneracją chrząstki i powstawaniem kostnych ostróg w obrębie stawów. Rozwojowi OA towarzyszą następujące objawy: sztywność stawów po przebudzeniu, obrzęk stawów, ból stawów, trzaski lub odgłos tarcia w stawach, i/lub uczucie ciepła w jednym lub kilku stawach.

Skład preparatu Flexin500:

  • Siarczan glukozaminy x 2KCl 533mg
  • Boswella Serrata – wyciąg z kadzidłowca DER 6,1 ( 60% boswellic acid) 20mg,
  • Sole magnezowe kwasów tłuszczowych
  • Witamina C 10mg, Dwutlenek krzemu

Głównym składnikiem jest formuła FluidJoint Complex. W jej skład wchodzi m.in. Glucosamine Sulfate i ekstrakt roślinny Boswellia Serrata. To właśnie glukozamina przyśpiesza regenerację chrząstki stawowej, a w stanach znacznego obciążenia zapobiega jej urazom. www.Flexin500.pl – sprawdź dostępną promocję. 

Czym jest ból kolan?

Ból kolan przy zginaniu jest powszechnym problemem, który może zostać zapoczątkowany w kościstych strukturach budujących stawy kolanowe ( kość udowa, kość piszczelowa, kość strzałkowa), rzepkę, a także więzadła i chrząstkę ( łąkotka). Ta dolegliwość może wystąpić u ludzi w każdym wieku, a domowe metody mogą być pomocne, jeśli przypadłość nie jest poważna. Więcej informacji TUTAJ.

Symptomy

Lokalizacja bólu różni się w zależności od struktury, której dotyczy. Podczas infekcji albo stanu zapalnego, całe kolano może być opuchnięte i obolałe, podczas gdy rozerwana łąkotka albo złamana kość powoduje symptomy tylko w określonym miejscu. Moc bólu może się różnić, od niewielkiego bólu do ostrego i przeszywającego. Oprócz tego mogą występować: trudności z chodzeniem ze względu na niestabilność kolana, utykanie z powodu dyskomfortu, trudności z chodzeniem po schodach z powodu uszkodzenia więzadeł, niemożność zginania kolan, zaczerwienienie i obrzęk, a także niemożność rozprostowania nóg.

Ból kolan można podzielić na trzy kategorie: poważny uraz: taki jak złamana kość, zerwane wiązadło albo łąkotka; choroby: artretyzm, infekcje; chroniczne „przemęczenie” kolan: choroba zwyrodnieniowa stawów, problemy z rzepką, zapalenie ścięgien, a także zapalenie kaletki maziowej. Poniżej znajduje się lista najczęstszych przyczyn bólu kolan. Lista nie zawiera wszystkich możliwych przyczyn, ale podkreśla kilka powodów bólu w każdej z powyższych kategorii.knee-pain-causes1

Ostre urazy:

Złamania: Uraz kościstej struktury może spowodować, że jedna z kości kolana się złamie. To na ogół bardzo bolesny uraz. Większość złamań jest nie tylko bolesna, ale także zakłóca prawidłowe funkcjonowanie kolana ( takie jak złamanie rzepki) albo sprawia, że kolano nie wytrzymuje obciążenia ( takie jak złamanie kości piszczelowej). Każde złamanie wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Urazy więzadeł: Najbardziej powszechnym urazem jest uraz wiązadła krzyżowego przedniego. Często jest związana z uprawianiem sportu podczas nagłego zatrzymania i zmiany kierunku.

Urazy łąkotki: Łąkotki ( środkowa i boczna) są zbudowane z chrząstki i służą jako pochłaniacz wstrząsów pomiędzy kościami kolana. Skręcenie kolana może doprowadzić do urazu łąkotki.

Przemieszczenie: Staw kolanowy może się przemieścić; w takim wypadku, należy natychmiast udać się do lekarza. Przemieszczenie kolana może narazić na szwank przepływ krwi do nogi, a także inne powiązane problemy. Ten rodzaj urazu często pojawia się podczas wypadku samochodowego, kiedy kolano uderza w deskę rozdzielczą.

Choroba: Artretyzm to dolegliwość autoimmunologiczna, która może dotyczyć jakiegokolwiek stawu. Może powodować silny ból, niemożność poruszania, a także opuchliznę.skeleton-running-knee-pain

Skaza mocznowa to rodzaj artretyzmu, który najczęściej dotyczy dużego palca u nogi, ale może także dotknąć kolana. Podczas zakaźnego artretyzmu, staw kolanowy może zostać zainfekowany; to prowadzi do bólu, opuchlizny oraz gorączki. Ta dolegliwość wymaga stosowania antybiotyków, a także drenażu, najszybciej jak to możliwe.Przy tym schorzeniu ból w kolanie jest niezwykle silny.

„Przemęczenie stawów”: Zapalenie ścięgien obejmuje zaognienie ścięgien łączących rzepkę z kością nogi. To przewlekłe zaburzenie, które często przytrafia się osobom wykonującym ten sam ruch ( np. biegaczom i rowerzystom).

Choroba zwyrodnieniowa stawów: Wytarcie chrząstki stawu z powodu nadmiernego zużycia i wieku.

Inne przyczyny: Dzieci mogą nabawić się zapalenia poprzez uraz ścięgna (choroba Osgood- Schlatter)

Jakie są czynniki ryzyka?

Biomechanika: Działanie stawu kolanowego jest skomplikowane, gdyż jest często używany w ciągu dnia. Każda zmiana w ruchu stawu ( nierówna długość nóg, inny sposób chodzenia ze względu na problemy z plecami) może spowodować drobne zmiany, a także ból i urazy.

Nadmierna waga: Napór na staw kolanowy zwiększa się wraz z nadmierną wagą. Otyłość zwiększa również ryzyko choroby zwyrodnieniowej stawów, gdyż chrząstka szybciej ulega zniszczeniu.

Przeciążenie podczas powtarzalnych ruchów podczas pewnych ćwiczeń ( jogging, jazda na nartach), a także ze względu na warunki pracy ( długi czas klęczenia) może spowodować zniszczenie chrząstki i doprowadzić do bólu.

Jak rokuje ból kolan? Często ból z tyłu kolan pojawia się w nocy na krótki czas, a następnie ustępuje. Czasami może powrócić kilka tygodni lub miesięcy później. Jeśli Twój ból kolan jest chroniczny, ważne jest, żeby uniknąć dalszego zniszczenia chrząstek, kości albo stawów. Rokowania zależą od powodów bólu kolan. Z najnowszymi metodami operacyjnymi, można ulżyć syndromami bólu, a następnie wrócić do aktywnego stylu życia.

Polecamy: http://niezniszczalnestawy.pl/orton-flex-cena-opinie-sklad-forum/

 

Ponadto, przyczyną pojawienia się danych nieprzyjemnych dolegliwości bólowych może być rozciąganie ścięgna – którego główną funkcją jest utrzymanie kolana wykonalne i pomoc w jego normalnym funkcjonowaniu.

Istnieje jeszcze wiele różnych przyczyn silnego bólu pod kolanem, takie jak rozciągnąć złamania, pęknięcia łąkotki, różne rodzaje zwichnięcia stawów.

Ból w kolanie z boku. Dla każdego z tych przypadków zaleca się natychmiastowej pomocy chirurga. Bardzo często, silny ból kolan przy zginaniu pojawia się przy dużych i długotrwałych obciążeniach na niego.

Charakterystycznymi przykładami są: długi czas pracy na rowerze stacjonarnym, skoki, codzienne chodzenie po schodach, bieganie. Regularne obciążenie stawu kolanowego, może spowodować jego zapalenie.

Należy jednak zauważyć, że silny ból kolana przy zginaniu pojawia się i bez żadnych widocznych przyczyn.

Istnieje szereg chorób, w których dolegliwości stawu kolanowego pojawiają się dość wyraźnie. Do ich grona można zaliczyć zapalenie kości i stawów (dyskomfort kolana pojawia się rano, a następnie opada).

Podczas chorób takich jak dna moczanowa, reumatoidalne zapalenie stawów występuje obrzęk kolana, ruchy stają się скованными. Trudności z kolanami mogą być przyczyną choroby innych narządów naszego ciała (uda, nerw). Ponadto, przyczyną bólu kolan w nocy mogą być skóry i stawów zakażenie.
Do leczenia bólu w kolanie stosowane są techniki, które powodują cyrkulację qi i usuwają guz i ból. To może być akupunktura, akupresura, prąd elektryczny i elektromagnesy. Wobec stanu zimna i wilgoci mogą być stosowane chińskie lekarstwa z ziół lub wtarcie roślin (ciepły płyn z gotowanych ziół wcierać w obszarze kolana za pomocą gąbki). Oprócz tego, silny ból kolana może wystąpić przy dużych obciążeniach na niego.

Ból w kolanach podczas wysiłku

Sportowcy, którzy na swoich procesach szkoleniowych bardzo często wykorzystują ćwiczenia przysiady siłowy skarżą się na silny ból kolana. Jedna z oczywistych przyczyn takich dolegliwości bólowych – choroby stawów, na przykład гонартроз.

Podczas tej choroby, pogarsza się stan chrząstki stawu kolanowego. Istnieją inne przyczyny nieprzyjemnych dolegliwości bólowych stawów kolanowych. Tutaj można przypisać wirusową infekcję, brak aktywności fizycznej, złe odżywianie .

Jeśli czujesz ból kolana po kilka powtórzeń ćwiczenia, zaleca się, aby natychmiast go zatrzymać. Upewniając się, że nie mija kilka godzin trzeba udać się do lekarza.

Ból kolan przy zginaniu nogi

Najczęściej obecność silnego bólu pod kolanem podczas zginania nogi mówi o tym, że na twarz choroba Осгута – Шлаттера, która charakteryzuje się остеохондропатией kości piszczelowej.

Główną przyczyną wystąpienia tej choroby można nazwać kontuzji stawu kolanowego, ale zdarza się sytuacja, kiedy występuje bez żadnych widocznych przyczyn.

Człowiek skarży się na pogarsza podczas chodzenia po schodach, zginania i разгибании nogi bólu. Choroba może trwać około trzech tygodni, czasami może metamorfozę w postaci przewlekłej.

Istnieje jeszcze jedna przyczyna bólu kolana — to zapalenie torebki stawowej. Przy tym stawów spuchnie i aktywność ruchowa go znacznie zmniejszona. Poczucie kryzysu i ból w stawie podczas jazdy, squat, разгибании nogi — wszystko to jest oczywiste oznaki choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

W początkowej fazie choroby ból można „pozbyć się” po spędzeniu dobre разминочные ćwiczenia, ale im dalej, tym siła bolesnych doznań staje się większe i występują one znacznie częściej.

Ostatecznie staje regularnych i człowiek nie może nawet naturalnie poruszać się lub po prostu zginać nogi. Zapalenie nerwu kulszowego też można nazwać jedną z przyczyn tego, że występuje ból przy zginaniu nogi.

Słyszysz skrzypienie w swoim kolanie — to powód, by poważnie zastanowić

Podczas normalnego funkcjonowania osób nie zauważa żadnych dźwięków pracy swoich stawów. Kiedy czujesz chrzęst stawów podczas spaceru, ćwiczeń fizycznych lub odczuli kryzys kolana przy zginaniu nogi, to mówi o tym, że z kręgosłupem nie jest śmieszne.

Gdy nie występuje obrzęk , sztywność ruchów, ból to nie warto się poważnie martwić, ale dla zapobiegania pójść do lekarza trzeba. Ale jest i inna sytuacja.

Kryzys w kolanach może być początkowym objawem bardzo niebezpiecznej choroby — choroba zwyrodnieniowa stawów. Rozwija się bardzo powoli. W przypadku tej choroby chrząstki stawowej ulega uszkodzeniu i wspólne końce kości w procesie zmian. Dlatego, podczas jazdy rośnie siła tarcia w stawie i występuje uczucie chrupnięcie w kolanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ