Pokrzywa zwyczajna na bóle, reumatyzm i reumatoidalne zapalenie stawów

26115

Pokrzywa zwyczajna to kalafonia pozyskiwana z drzewa, które jest czasami palone, jako lek. Najczęściej jest wykorzystywana w tradycyjnej medycynie indyjskiej, a także tradycyjnej medycynie chińskiej, a także jest używana na bliskim Wschodzie. Jej kwasy spowalnia enzym 5-Lipoxygenase, a także zawiera inne substancje likwidujące stan zapalny. Dlatego jest pomocna w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, a doustne specyfiki mogą uśmierzyć ból, a na efekty trzeba czekać tylko około tygodnia.

Sprawdź żel z pokrzywą kliknij!

Pokrzywa zwyczajna działa także przeciwko rakowi. Nie przeprowadzono jeszcze zbyt wiele badań na ten ten temat, ale testy na szczurach wskazują na to, że rzeczywiście tak działa. Pokrzywa nie jest toksyczna, a także ma długą historię użycia. >>>Żel z pokrzywą Sprawdź<<<

Jak przyjmować?

Dawki nie przekraczają 1.800 mg trzy razy dziennie. 5-Loxin, AflapinTM, ApresFLEXTM mają pokrzywa1duże stężenie AKBA i na ogół przyjmuje się dzienne dawki 100-250 mg, podczas śniadania. Zaczyna się przyjmowanie od mniejszych dawek, a następnie je zwiększa po 2-3 miesiącach.

Dlaczego jest pomocna przy artretyzmie?

Artretyzm charakteryzuje się zaczerwieniem, bólem i sztywnością stawów. Można przeciw niemu walczyć za pomocą leków, diety i ćwiczeń. NSAID i DMARD są na ogół wybieranymi lekami. Jednak coraz częściej stosuje się pokrzywę.

Podsumowaniepokrzywa2

Artretyzm może przyczyniać się do trwałych uszkodzeń ciała, jeśli jest nieleczona. Pacjenci nie mogą wykonywać codziennych czynności, a także powoduje ból. Jednak, prawidłowe leczenie może poprawić jakość życia. Dlatego warto skierować naszą uwagę na pokrzywę, jako medycynę alternatywną.

Pokrzywa zwyczajna Zastosowanie na bóle stawów

Pokrzywa zwyczajna (urtica dioica i jest ściśle związana z urens Pokrzywa) ma długą leczniczych historię. W średniowiecznej Europie używano go jako środek moczopędny (aby pozbyć się organizm z nadmiaru wody) i w leczeniu bólu stawów.

Sprawdź żel z pokrzywą kliknij!

Pokrzywa ma cienkie włoski na liściach i łodygach, które zawierają drażniących substancji chemicznych, które są uwalniane, gdy roślina wejdzie w kontakt ze skórą. Włosy, lub kolców, pieczenie pokrzywy zazwyczaj bardzo bolesne przy dotyku. Kiedy wchodzą w kontakt z bolesny obszar ciała, jednak, mogą rzeczywiście zmniejszyć pierwotny ból. Naukowcy uważają, że pokrzywa zwyczajna robi to poprzez zmniejszenie poziomów zapalnych substancji chemicznych w organizmie, a mianowicie z tym, jak ciało wysyła sygnały bólu.

Do Wspólnego Użytku

Pokrzywa był używany od setek lat w leczeniu bolesnych mięśni i stawów, egzema, zapalenie stawów, dna moczanowa, niedokrwistość. Dziś, wiele osób używa go do leczenia problemów z oddawaniem moczu na wczesnych etapach powiększona prostata (zwanej łagodnego rozrostu gruczołu krokowego lub BPH). To jest również wykorzystywane do zakażenia dróg moczowych, katar sienny (alergiczny nieżyt nosa), lub okłady lub maści do leczenia stawowej bólu, zwichnięcia i skręcenia, zapalenie ścięgna, i ukąszenia owadów.

Łagodny rozrost gruczołu krokowego (BPH)

Korzeń pokrzywy jest szeroko stosowany w Europie do leczenia gruczolaka prostaty. Badań w tym, że pokrzywa, w połączeniu z innymi ziołami (szczególnie z saw palmetto), mogą być skuteczne w łagodzeniu objawów, takich jak zmniejszenie strumienia moczu, niepełne opróżnianie pęcherza moczowego po mikcji kapie, i ciągłe parcie na mocz. Objawy te spowodowane powiększoną prostatą żelaza naciska na cewkę moczową (rury, która opróżnia się moczu z pęcherza moczowego). Niektóre badania wskazują, że pokrzywa jest porównywalna z finasteryd (lek jest często przepisywany w BPH) w hamowaniu wzrostu komórek prostaty. Jednak, w przeciwieństwie do finasteryd, trawa nie zmniejszyć wymiar gruczołu krokowego. Naukowcy nie są pewni, dlaczego korzenia pokrzywy zmniejsza objawy. Może być, ponieważ zawiera substancje chemiczne, które wpływają na hormony (w tym testosteronu i estrogenów), lub dlatego, że on działa bezpośrednio na komórki gruczołu krokowego. Ważne jest, aby pracować z lekarzem, aby wyleczyć gruczolak prostaty, i, aby upewnić się, że masz właściwą diagnozę, aby wykluczyć raka prostaty.

Sprawdź żel z pokrzywą kliknij!

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Liście i łodygi pokrzywy były wykorzystywane w przeszłości do leczenia zapalenia stawów i bólu mięśni. Badania były małe i nieistotne, ale zakładają, że niektórzy ludzie uważają ulgę od bólu stawów, stosując liści pokrzywy lokalnie na bolesny obszar. Inne badania pokazują, że doustne ekstrakt z pokrzywy, wraz z niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), pozwoliły ludziom zmniejszyć ich dawki NLPZ.

Katar sienny

Jeden wstępne badania kliniczne wykazały, że kapsułki pokrzywa zwyczajna pomogła zmniejszyć kichanie i swędzenie u osób z katar sienny. W innym badaniu 57% pacjentów oceniali jak pokrzywa skuteczna w łagodzeniu alergii, a 48% stwierdziło, że pokrzywy są bardziej skuteczne niż leki od alergii, jak to miało miejsce wcześniej. Naukowcy uważają, że może być ze względu na zdolność do pokrzywy, aby zmniejszyć ilość histaminy, które organizm wytwarza w odpowiedzi na alergen. Potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić leki przeciwhistaminowe właściwości pokrzywy. Niektórzy lekarze zalecają przyjmowanie liofilizowanego leku pokrzywy na długo przed katar sienny zaczyna się sezon.

Inne

Wstępne badania na zwierzętach wykazały, że pokrzywa zwyczajna może obniżyć poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi. Jednak potrzebne są dalsze badania, aby ustalić, czy jest to również prawdą w organizmie człowieka.

Opis Rośliny

Pokrzywy-zwyczajne , ogród, pokrzywy i mieszańców tych roślin. Pochodzący z zimnych regionach Północnej Europy i Azji, ta trawiasta krzew rośnie na całym świecie. Pokrzywa dobrze rośnie na bogatych w azot glebach, kwitnie od czerwca do września, i zazwyczaj osiąga od 2 do 4 metrów wysokości.

Pędy wyprostowane, sztywne. Liście sercowate, drobno ząbkowane, i aksamitna sukienka na końcach, a kwiaty-żółte lub różowe. Cała roślina jest pokryta drobnymi sztywne włosy, głównie na dolnej stronie liści i łodyg, że wydanie pieczenie substancji chemicznych przy dotknięciu.

Z czego to jest zrobione?

Piekący produkty z pokrzywy, zazwyczaj wykonane z liści i łodyg, a czasem i korzenie. Korzeń leki są używane do łagodzenia objawów BPH.

Dostępne Formy

Pokrzywa zwyczajna jest dostępny jak suche liście, zamrożenie-wysuszone liście, wyciąg, kapsułki, tabletki, i nalewkę z korzenia (roztwór ziół w alkoholu), sok lub herbata. Jest również wyposażony w postaci maści lub kremu, które można nakładać na skórę. Korzeń, wydaje się, mają różne efekty Farmakologiczne, niż liście.

Jak się zabrać

Plac

Chociaż pokrzywa jest dostępna w wielu kombinacji wzoru do leczenia przeziębienia, astmy i alergii u dzieci, określonego bezpieczna i skuteczna dawka dla dzieci nie jest zainstalowany. Porozmawiaj z lekarzem przed podaniem pokrzywa dla dziecka, dlatego lekarz może określić właściwą dawkę.

Dorosły

Pokrzywa jest używany w różnych formach, w tym zarówno wywary, nalewki, ekstrakty płynne i kremy.

Środki ostrożności

Stosowanie ziół jest czasem podejście do wzmocnienia ciała i leczenia chorób. Jednak zioła mogą powodować skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi ziołami, suplementy lub leki. Z tych powodów należy przyjmować zioła z ostrożnością, pod nadzorem lekarza.

Pokrzywa, ogólnie uważane za bezpieczne przy stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem. Rzadkie działania niepożądane obejmują łagodne zaburzenia brzucha, zatrzymanie płynów w organizmie, pocenie się, biegunka, pokrzywka lub wysypka (w zasadzie od stosowania miejscowego). Ważne jest, aby być ostrożnym przy obchodzeniu się z rośliną pokrzywą, bo dotyk może wywołać alergiczną wysypkę. Pokrzywa nigdy nie należy stosować na otwarte rany.

Bo pokrzywa może zmienić cyklu miesiączkowego i może prowadzić do невынашиванию ciąży, kobiety w ciąży nie powinny korzystać z pokrzywy.

Nie prowadzi własnego leczyć fitoterapia w BPH. Skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać diagnozę i wykluczyć raka prostaty.

Istnieją pewne dowody na to, że pokrzywa może zwiększyć poziom cukru we krwi i przeszkadzać w zarządzaniu cukrzycą. Istnieją również dowody na to, że może obniżyć poziom cukru we krwi. U pacjentów z cukrzycą należy kontrolować poziom cukru we krwi jest ściśle podczas korzystania z pokrzywy. Pokrzywa zwyczajna może mieć działanie moczopędne. Jeśli masz nerek lub problemy z pęcherzem, rozmawiać z lekarzem.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/nieznisz/domains/niezniszczalnestawy.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326

4 KOMENTARZE