Voltaren Max Acti Forte żel czy tabletki, opinie cena skład ulotka

18926

Wszelkiego rodzaju zapalenia i kontuzje stawów to problemy, z którymi w dzisiejszych czasach boryka się bardzo wiele osób. Przyczyny są różne i często bardzo banalne, a co za tym idzie – problemy ze stawami są niemal nie do uniknięcia. Wielogodzinne stanie w pracy, czy w kuchni gotując obiad, noszenie ciężkich przedmiotów, długie spacery, generalnie wszystkie czynności, które nadwyrężają nasze stawy, mogą sprawić, że bardzo szybko dorobimy się bolesnego zapalenia, które będzie miało nieprzyjemne i trudne do pozbycia się skutki.

Ale bez obaw, choroby i dolegliwości stawów nie są przeszkodą nie do pokonania. Obecny rynek leków i suplementów oferuje ogromny wachlarz produktów, których zadaniem jest przynoszenie ulgi naszym schorowanych stawom oraz zapobieganie przyszłym kontuzjom. Wiele z tych produktów jest naprawdę dobrych i wartych uwagi, ale wśród nich znajdują się również takie, po które absolutnie nie powinniśmy sięgać, jeśli chcemy uniknąć bezsensownego wydawania pieniędzy. W tym artykule sprawdzimy maść Voltaren Max która jest bardzo mocno reklamowana, ale czy na pewno jest dobra? . Sprawdź zamiennik. 

Diklofenak – główny składnik Voltaren max gel. Co to właściwie jest?

Voltaren pomoże na ból kolan

Diklofenak to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Jego działanie polega przede wszystkim na hamowaniu cyklooksygenaz, czyli enzymów, które odpowiedzialne są za postawanie związków chemicznych, będących z kolei miejscowymi informatorami komórkowymi. Cyklooksygenaza katalizuje przemiany fosfolipidów błony komórkowej, prowadząc tym samym do powstawania prostanoidów.

Diklofenak wchłania się szybko i całkowicie, co jest jego zaletą. Ma też jednak szereg wad. Przede wszystkim bardzo źle działa na żołądek i generalnie przewód pokarmowy, powodując niestrawność, nudności, bóle w nadbrzuszu, wzdęcia, biegunkę, zaparcia. Może również uaktywnić chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, a w konsekwencji spowodować tak poważne uszkodzenia jak krwawienie z przewodu pokarmowego. Diklofenak źle wpływa również na nerki. Może sposodować ostrą niewydolność nerek czy krwiomocz. Źle wpływa również na skórę – mogą wystąpić uczulenia, pokrzywka czy też wypadanie włosów. Dodatkowymi skutkami ubocznymi zażywania diklofenaku są bóle i zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie, depresja, zaburzenia snu, zaburzenia równowagi. Przeciwwskazany jest do stosowania u dzieci poniżej 12. roku życia i u kobiet w ciąży.

Skład i działanie produktu Voltaren max żel

Jak już zostało wspomniane w poprzednim akapicie, głównym składnikiem leku Voltaren gel jest diklofenak, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Efekty jego działania to głównie zmniejszenie obrzęku, obniżenie temperatury ciała, zwalczenie bólu i sztywności stawów. Stosowany jest miejscowo, przenika przez skórę do podskórnych tkanek, mięśni i ścięgien.

Ma zdolność kumulacji w mazi stawowej. Substancje pomocnicze, jakie znajdują się w preparacie, to: lkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, glikol propylenowy, kokozylokaprylokapronian parafina ciekła makrogolu eter cetostearylowy, karbomer, dieryloamina, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, butylohydroksytoluern, woda oczyszczona.

Voltaren max powinien być stosowany w przypadku pourazowych stanów zapalnych więzadeł, ścięgien, mięśni i stawów, które powstały na przykład wskutek skręceń, nadwyrężeń, czy też stłuczeń, a także w przypadku bólu pleców i graniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich. Voltaren max służy do stosowania miejscowego – niewielką ilość żelu (2-4 g) należy nałożyć na skórę i delikatnie wetrzeć, a następnie dokładnie umyć ręce. Nie wolno przekraczać zalecanych dawek leku, ponieważ nie zwiększy to skuteczności, a może za to znacznie zaszkodzić.

Zalety i wady maści Voltaren max

Ogromną zaletą preparatu Voltaren max jest z pewnością jego niska cena – około 20 zł oraz dosyć powszechna dostępność. Jednak ma on także szereg wad, które powinny stanowczo odstraszyć klientów od sięgania po ten właśnie produkt. Część z nich została już wymieniona wcześniej, jako skutki uboczne działania diklofenaku. Stosując Voltaren max trzeba naprawdę bardzo uważać, żeby nie przesadzać z nakładaną ilością, ponieważ może to przynieść bardzo nieprzyjemne skutki.

Szczególnie niebezpieczne jest stosowanie preparatu podczas ciąży. W III trymestrze może wystąpić poważne ryzyko przedwczesnego zamknięcia u płodu przewodu tętniczego oraz zahamowanie czynności skurczowej macicy. Nie należy też stosować żelu Voltaren max podczas karmienia piersią. Voltaren max może też wywoływać objawy podobne do ataku astmy (spłycony oddech, uczucie ucisku w klatce piersiowej). Mogą pojawić się także uczulenia. Sprawdź żel na stawy www.Levasan.pl

Voltaren acti forte i max tabletki skład i działanie

Voltaren acti forte tabletkiPodobnie, jak w przypadku żelu, głównych składnikiem leku Voltaren pod postacią tabletek jest diklofenak, czyli lek o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Dodatkowe składniki tabletek to fosforan wapnia, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon, stearnian magnezu, sacharoza, talk, powidon, makrogol 8000, celuloza mikrokrystaliczna, barwnik dispersed, tlenek żelaza i dwutlenek tytanu. Podobnie, jak żel, tabletki służą do stosowania w przypadku bólów reumatycznych, ale zwalczają także ból głowy, mięśni i zębów, bóle związane z menstruacją, objawy grypy czy przeziębienia.

Czy występują jakieś skutki uboczne po stosowaniu tabletek Voltaren?

Zaletą tabletek Voltaren jest kompleksowe działanie, nie tylko na ból stawów, a także dość niska cena – również około 20 zł. Podobnie jednak, jak w przypadku żelu Voltaren, stosowanie tabletek może przynieść wiele skutków ubocznych. Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych wiąże się z ryzykiem wystąpienia krwotoku z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacji, które mogą być przyczyną śmierci. Nie zawsze komplikacje te poprzedzone są objawami ostrzegawczymi. Mogą one wystąpić w każdym momencie leczenia, także u osób, u których nie pojawiały się wcześniej zaburzenia czynności przewodu pokarmowego.

Powikłania są szczególnie niebezpieczne u osób w starszym wieku. Tabletki Voltaren mogą powodować też wystąpienie ciężkich reakcji skórnych, mogących doprowadzić nawet do śmierci (na przykład zespół Stevensa i Johnsona, martwica toksyczna rozpływna naskórka, złuszczające zapalenie skóry). Mimo że zawarty w tabletkach Voltaren diklofenak stosowany jest do leczenia pooperacyjnego, to u osób po dużych zabiegach chirurgicznych (a także u osób starszych, osłabionych i tych z małą masą ciała) ryzyko wystąpienia niepożądanych działań znacznie się zwiększa. Często pojawiają się też takie objawy jak niestrawność, ból brzucha, nudności, biegunka, wzdęcia, wymioty, jadłowstręt, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, bóle i zawroty głowy, wysypka.

Voltaren max żel opinie niezadowolonych klientów

„Dwa lata temu dorobiłem się poważnej kontuzji stawu w kolanie. Pracowałem wtedy w firmie pomagającej w przeprowadzkach. Mieliśmy do przewiezienia stary, ogromny fortepian. Wydawało się, że we czterech damy radę przenieść go z drugiego piętra – niestety, znacznie się przeliczyłem. Dostałem od lekarza miesięczne zwolnienie i receptę na kilka leków, które miały mi pomóc. Niestety, nie dawały żadnych efektów. Znajomy polecił mi żel Voltaren max. Twierdził, że to doskonały produkt, który wyleczy moją kontuzję lepiej niż te wszystkie drogie leki przepisane przez lekarza. W dodatku żel Voltaren kosztował tylko 19 zł w osiedlowej aptece, więc to dodatkowo zachęciło mnie do kupna. Został mi jeszcze tydzień zwolnienia i w pracy i miałem ogromną nadzieję, że Voltaren wreszcie mi pomoże. Żeby zwiększyć nieco jego skuteczność, stosowałem grube warstwy żelu na kolano. Początkowo faktycznie poczułem ulgę, jednak po trzech dniach kolano zaczęło boleć jeszcze bardziej. W dodatku zacząłem mieć zawroty głowy i biegunkę. Nie wiedziałem, co się dzieje… Szybko udałem się do lekarza, który wytłumaczył mi, że nie powinienem stosować tak dużych dawek. Wróciłem z powrotem do leków przepisanych przez lekarza, ale moja rehabilitacja trwała jeszcze przez kolejne dwa miesiące. Do tej pory kolano sprawia mi czasem problemy… Może i Voltaren to nie jest zły lek, ale ja mocno się do niego zraziłem. Zdecydowanie nie poleciłbym go nikomu.”

Jerzy, 49 lat

Podsumowanie

Kontuzje i zapalenia stawów to problemy, z którymi nie jest łatwo się rozprawić, a niewłaściwa kuracja może skutkować przykrymi dolegliwościami w przyszłości. Jednak odpowiednio dobrane leki z pewnością mogą zdziałać cuda. Należy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze szybkie działanie, powszechna dostępność i niska cena idą w parze z faktyczną skutecznością leku.

Owszem, skutki ubocznie nie muszą wystąpić u każdego pacjenta, jednak tak duża ilość niepożądanych działań tym bardziej sprawia, że dany lek nie do końca jest bezpieczny. Każdego leczenia – czy to zapalenia stawu, czy zwykłego przeziębienia – powinniśmy podejmować się „z głową”, czytając ulotki, a najlepiej konsultując się z lekarzem. Zobacz jak działa żel na stawy Levasan.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/nieznisz/domains/niezniszczalnestawy.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326